Ђурић са помоћником генералног секретара НАТО Борисом Ругеом
Ђурић је нагласио опредељеност за унапређење партнерске сарадње са НАТО у свим областима од заједничког интереса, као и у сферама које доприносе стабилности и развоју региона.
Поновио је забринутост због активности Загреба, Тиране и Приштине и постизања последњег споразума који представља више од војно-техничке сарадње, што Србија пажљиво прати, указујући да такве одлуке не доприносе стабилности региона.
Истакао је да је ангажовање КФОР-а кључно за очување безбедности на Косову и Метохији и у читавом региону и додао да Србија очекује да ће КФОР, у складу са својим мандатом, наставити да делује, како би спречио било какво нарушавање безбедносне ситуације на терену и заштитио Србе на КиМ, који су у изузетно тешком положају због репресивних потеза Приштине.
Ђурић је поновио да Србија остаје посвећена дијалогу како би се обезбедио трајни мир и стабилност региона. Уздржавање Приштине од једностраних потеза и провокација представља предуслов за повратак дијалогу, за шта је неопходна подршка међународне заједнице, укључујући и НАТО.
Србија ће, како је навео шеф српске дипломатије, наставити да гради позицију одговорног, поузданог и предвидивог партнера НАТО, у циљу остваривања заједничког интереса и очувања мира и стабилности у региону.